با خلف وعده بانک ملی، تعاونی مسکن کارکنان مطبوعات ارومیه زمین گیر شد

منتشرشده در اقتصادی یکشنبه, 17 شهریور 1392 ساعت 18:43
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

با گذشت شش سال از وعده‌های بانک ملی به اعضای تعاونی مسکن مطبوعات ارومیه، هیچ یک از وعده‌های این بانک مبنی بر اعطای تسهیلات به کارکنان مطبوعات آذربایجان غربی عملیاتی نشده است.

عملیات اجرایی مسکن مطبوعات ارومیه از نوروز سال91 آغاز شده است و هم‌ اکنون بیش از 60درصد پیشرفت اجرایی دارد ولی عدم عمل به وعده‌های مسئولان بانک ملی آذربایجان غربی و بانک ملی ایران سبب شده تا این پروژه مهم برای اهالی مطبوعات ارومیه زمین‌گیر شود و دیگر نتواند به عملیات اجرایی خود ادامه دهد.

باتوجه به سختی شغل خبرنگاری و کم بودن مزایا و درآمد آن و با عنایت به اینکه خبرنگاران ارومیه هزینه زیادی را برای این تعاونی مسکن پرداخته‌اند لازم است طبق قانون جاری کشور از تسهیلات بانکی استفاده کنند ولی متأسفانه بانک ملی ایران به رغم اینکه از شش سال گذشته تمام حساب و کتاب‌های میلیاردی تعاونی مسکن مطبوعات ارومیه در این بانک انجام شده و ماه‌ها سرمایه‌های اعضای این تعاونی در این بانک مورد استفاده بانک ملی قرار گرفته و مسئولان وقت نیز قول و وعده‌های قطعی برای اعطای تسهیلات مسکن به اعضای تعاونی را داده‌اند ولی امروز مسئولان بانک ملی در تهران بعد از بهانه‌گیری‌های فراوان از اعطای تسهیلات سرباز می‌زنند.

مدیران محترم بانک ملی در تهران باید به این سؤال پاسخ دهند که اگر قرار بوده این وام را به تعاونی مسکن مطبوعات ارومیه ندهند چرا بارها اعضای هیئت‌مدیره این تعاونی را مجبور کردند تا میلیون‌ها ریال پول اعضای تعاونی مسکن که از اقشار محروم و کم درآمد جامعه هستند را صرف تضمین میلیاردی به شهرداری، دریافت سند و پروانه و مجوزهای مختلف کند که چیزی جز بار و هزینه اضافی برای اعضاء نبوده است.

اعضای این تعاونی از مدیرعامل بانک ملی ایران، رئیس محترم بانک مرکزی و نهادهای ذی ربط نظارتی درخواست دارند تا حقوق قانونی اعضای تعاونی مسکن مطبوعات را مورد بازنگری قرار داده و به آنها بازگرداند.

هم اکنون شکایتی از سوی تعاونی مسکن کارکنان مطبوعات ارومیه برای اعاده حقوق اعضا تنظیم ودرشعبه 6مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران مطرح است وبنا به گفته مدیر عامل این شرکت، 29آبان ماه سال جاری دراین شعبه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

پروژه مسکن مطبوعات ارومیه در دو بلوک 134 واحدی اجرا می‌شود و هم اکنون از 60درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است.

 

بازدید 4252 بار

نظر دادن

آرشیو

« December 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

خروجی سایتهای خبری