ارسال ۳۱۷ اثر به دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی شعر رضوی

منتشرشده در فرهنگی یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 00:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی گفت: ۳۱۷ اثر به دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی شعر رضوی، توسط ۱۸۲ نفر ارسال شده که نسبت به دوره قبل بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش نای قلم، حجت الاسلام محمدباقر کریمی امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری در محل خانه مطبوعات برگزار شد، با اشاره به بخش بین الملل مسابقات، اظهار داشت: دوازدهمین دوره مسابقات شعر رضوی برای اولین بار ۲ اثر از کشور آلمان، بعنوان شرکت کننده دارد.

وی اذعان کرد: برای بخش بین الملل دوازدهمین دوره مسابقات شعر رضوی، مجموعا ۴۴ اثر از کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در بخش بین المللی، امسال سه نفر به عنوان منتخب برگزیده می‌شوند، افزود: در این رابطه ضمن تقبل هزینه‌های رفت و آمد شرکت‌کنندگان، نفر نخست سه میلیون، نفر دوم دو میلیون و نفر سوم یک میلیون تومان همراه با لوح تقدیر و تندیس جشنواره دریافت می‌کنند.

کریمی بیان کرد: این جشنواره به سبب اهمیت آن، همه ساله از شبکه جهانی سحر پخش شده و امسال به طور کامل از شبکه استانی ضبط و پخش شده و از سوی دیگر از شبکه سه سیما هم پخش می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: مجمع جهانی تقریب امسال برای نخستین بار در برگزاری جشنواره بین المللی شعر رضوی که به زبان ترکی آذری در ارومیه برگزار می شود، مشارکت دارد.

کریمی تصریح کرد: جشنواره بین المللی شعر رضوی با حضور شاعران اهل تشیع و تسنن روز سه شنبه ۱۰ مرداد ماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره شعر رضوی می تواند عامل تقریب بین مذاهب اسلامی باشد، افزود: در جشنواره شعر رضوی شاعرانی از اقلیم کردستان عراق، کربلا، کرکوک و سلیمانیه حضور دارند که به خاطر عشق و علاقه خود به اهل بیت و امام رضا (ع) اشعاری به زبان ترکی و در وصف آن حضرت سروده اند.

کریمی تصریح کرد: سخنران ویژه جشنواره بین المللی شعر رضوی آیت الله محمد علی تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام و رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب است.

وی بیان کرد: برگزاری مسابقات و جشنواره های قرآنی و مذهبی، عمل به منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در زمینه توجه به قرآن و اهل بیت (ع) است.

کریمی اظهار کرد: جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان آذری، تنها جشنواره شعری کشور بوده که در سطح بین الملل برگزار می شود.

انتهای پیام/

بازدید 376 بار

نظر دادن

آرشیو

« July 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

خروجی سایتهای خبری