انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

منتشرشده در فرهنگی سه شنبه, 31 مرداد 1396 ساعت 00:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات سراسر کشور با مشارکت ۸۰ درصدی واجدین شرایط از ساعت ۱۰ تا ۱۲ امروز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی، حسین انتظامی  ـ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در حاشیه برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه های مطبوعات با بیان اینکه خانه های مطبوعات فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کشور است، گفت: با وجود فرآیند عضوگیری شفاف و سختگیرانه می توان ادعا کرد خانه های مطبوعات، نمایندگی جامعه مطبوعات در استانهای کشور را دارد.

وی افزود: دلیل اینکه برخی تشکل‌ها نمی‌توانند مدعی نمایندگی صنف خود باشند این است که در فرآیند انتخابات آن‌ها اصول دموکراتیک و مشارکت حداکثری رعایت نشده است.

معاون مطبوعاتی همچنین بر اهمیت یکسان بودن اساسنامه خانه‌های مطبوعات استان‌ها اشاره و با تاکید بر اینکه واگذاری امور به صنوف باید در عمل محقق شود، خاطرنشان کرد: در واگذاری امور به صنوف حتما اختلالاتی به وجود می‌آید اما صرف وجود برخی مسائل، نباید مانع از واگذاری امور و عقب نشینی به نفع اصناف شد.

انتظامی حاکم شدن خرد جمعی را یکی از منافع متعدد واگذاری امور به تشکل‌های قانونی، انجمن‌ها و صنوف عنوان کرد و افزود: در چنین شرایطی مطالبات و اشکالات موجود اولویت بندی می شود ضمن اینکه با مشارکت صنوف در سیاستگذاری ها است که راه حل ها ارائه می شود و خود صنوف در اجرای راه حل ها کمک می کنند.

پیش از سخنان انتظامی، گزارشی از روند برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور و گزارش عملکرد شورای مرکزی در دوره قبل، ارائه شد.

انتخابات خانه‌های مطبوعات به صورت الکترونیکی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با مشارکت حدود ۸۰ درصد واجدان شرایط برگزار شد.

اعضای جدید شورای مرکزی در اولین جلسه خود رئیس، هیات رئیسه و کمیته های داخلی را انتخاب کردند که جزئیات آن در سایت خانه مطبوعات قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است عبدالسلام معروفی عضو هیات مدیره آذربایجان غربی به عنوان عضو علی البدل هیأت مدیره شورای مرکزی انتخاب شد.

انتهای پیام/

بازدید 370 بار

نظر دادن

آرشیو

« May 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

خروجی سایتهای خبری