وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار: وحدت در آذربایجان غربی یکی از اصول مهم دولت است

منتشرشده در فرهنگی یکشنبه, 23 مهر 1396 ساعت 00:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر کشور گفت: وحدت و انسجام در استان یکی از اصول مهم دولت است و استاندار باید در این راستا تلاش کند.

عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: مصرّانه به دنبال ایجاد نشاط در فضای سیاسی و توسعه امنیت پایدار هستیم.

وی با بیان اینکه به دنبال مدیرانی اعتدالی و همگام با سیاست های دولت هستیم، افزود: نباید به رای مردم پشت کرد و مدیرانی را انتخاب کرد که همسو با سیاست های دولت نیستند.

وزیر کشور استاندار جدید آذربایجان غربی را نیرویی انقلابی، با تجربه و با انگیزه دانست و از وی خواست تا با تداوم امیدآفرینی در استان از ظرفیت تمامی جناح های سیاسی در توسعه منطقه بهره ببرد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:  ایران هیچ دخالتی در منطقه نداشته و تنها در برابر یاغی گری های گروه های تکفیری تروریستی اقدام می کند.

به گفته خود ترامپ گروه های تکفیری و داعش در جریان انتخابات آمریکا بود که به وجود آمد ضمن اینکه خدشه دار شدن امنیت در خاورمیانه نتیجه عملکرد خود آنان است.

وی افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری، همدلی مجلس شورای اسلامی و تلاش های وزارت امور خارجه در احیای جایگاه نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی بسیار موثر است و باید این همدلی و همراهی روز به روز افزایش یابد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ادبیات و سخنان روز گذشته رئیس جمهور آمریکا ناشی از ضعف او بود، اضافه کرد: بعد از صحبت ترامپ، کشورهای قدرتمند دنیا اظهارات وی را رد کرده و بر حق ایران و استمرار برجام تاکید کردند که این امر موفقیتی کم نظیر برای کشورمان به شمار می رود.

وزیر کشور ادامه داد: آنها در اظهاراتی تاریخ را هم تحریف می کنند و از اسمی جعلی برای خلیج همیشه فارس نام می برند.

به گفته رحمانی فضلی، تاریخ را تحریف کردن و خلیج فارس را نامی دیگر گذاردن نشانه ضعف است و نتیجه‌ای که از سخنان ترامپ حاصل می‌شود این است که باید اقتصاد مقاومتی استمرار یابد چراکه اقتدار هرچه بیشتر کشور در همین راه و اتکا به وحدت مردم است.

وی تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی مردمی و برخاسته از بطن مردم ایران اسلامی است، نتیجه توهین به ملت و ایران حفظ بیش از پیش استقلال، خود باوری، اتحاد و همدلی خواهد بود.

وزیر کشور در عین حال با تاکید بر سیاست های گسترش توان دفاعی ایران اسلامی گفت: ایران همواره در موضع دفاع قرار دارد چون اعتقادی به تجاوز نداریم و ما حاضریم سلاح تولید نکنیم به‌شرطی که سلاح‌های هسته‌ای کشورهای مختلف نابود شود و 200 میلیارد دلار سلاح به منطقه خاورمیانه سرازیر نشود.

وی با بیان اینکه طبق آموزه های دینی آنچه که سبب تقویت قدرت ملی است را تقویت می کنیم، تصریح کرد: مقام معظم رهبری استفاده از سلاح هسته ای را حرام می دانند ولی این به معنای تقویت نکردن سامانه های دفاعی کشور نیست؛ در زمانی که دشمنان ایران اقدام به خرید چندهزار میلیاردی اسلحه در منطقه می کنند، ایران باید برای دفاع از ملت خود نیز قدرت تدافعی خود را تقویت بخشد.

استاندار جدید راه اعتدال را در پیش بگیرد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: استاندار جدید راه اعتدال را در پیش بگیرد و در مناسب مدیریتی از نخبگان، نیروهای بومی و از هر قشر و سلایقی  بهره‌مند شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اظهار داشت: در آذربایجان غربی به اندازه کافی مدیران خادم و توانمند وجود دارد و امیدواریم استاندار جدید با بهره مندی از این افراد چرخ توسعه استان را به حرکت در آورد.
وی افزود: افکار افراطی و تفریط همه جا هست اما باید از ترویج این افکار در جامعه پرهیز کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: با توجه به پایین بودن سرانه درآمد استان در مقایسه با سرانه کشوری، توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم باید در اولویت مدیریت استان باشد.

وی با توصیه به استاندار جدید به پیروی از سیره پیامبر و ائمه اطهار (ع) تصریح کرد: مدیران باید همیشه ارتباط خود را با خداوند تبارک و تعالی محکم‌تر کنند چراکه خداوند منبع لایزال هستی است و مدیر باید پیوسته صادقانه کارها را مدیریت کند و همیشه از خدای تبارک و تعالی یاری بخواهد و کمک بطلبد.

امام جمعه ارومیه همچنین بر ایجاد تعامل و ارتباط مناسب با علما و روحانیون توسط استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد.

وی با تقدیر از خدمات قربانعلی سعادت استاندار پیشین آذربایجان غربی اظهار داشت: چند خصوصیت بارز در آقای سعادت وجود دارد که تعهد و معتدل بودن از جمله آن‌هاست و ایشان در این سال‌ها توانستند به‌گونه‌ای مدیریت کنند تا افکار افراطی و تفریطی در این استان حاکم نباشد و به سبب شناخت و اطلاع کافی از مسائل استان به خوبی توانستند در این منطقه مدیریت کنند .

امام جمعه ارومیه ادامه داد: استاندار جدید آذربایجان غربی را به دلیل غیربومی بودن شناختی از او نداریم اما با توجه به اعتمادی که به وزیر کشور دارم ایشان به بنده اطمینان خاطر دادند که به حساسیت منطقه واقف بوده و گزینه مناسبی به عنوان استاندار در آذربایجان غربی معرفی می کنند.

وی با بیان اینکه بیکاری و وضعیت نامناسب معیشتی از مشکلات اصلی آذربایجان غربی است اظهار امیدواری کرد استاندار جدید بتوانند به خوبی در این استان مدیریت کرده و شاهد رشد و توسعه در همه زمینه‌ها باشیم.

خط مشی اعتدالی دولت در آذربایجان غربی پیگیری می شود

استاندار جدید آذربایجان غربی گفت: خط مشی اعتدالی دولت دوازدهم با تکیه بر نیروهای بومی در آذربایجان غربی پیگیری می شود.

محمدمهدی شهریاری اظهار داشت: در دوره نمایندگی مجلس نیز رویه و مشی اعتدالی را داشتم و با همه نیروهای سیاسی حوزه انتخابیه خود به راحتی کار کردیم و موفق بودیم.

وی افزود: در مناسب مدیریتی به نیروهای بومی اهمیت خواهم داد و از افراط و تفریط پرهیز می کنم.

شهریاری اضافه کرد: سرمایه اجتماعی در این استان باید از طریق افزایش مشارکت های مردمی ارتقا یابد.

استاندار جدید آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: سرمایه اجتماعی با مشارکت مردم در امور استان به دست می آید، مشارکت مردم نیز به دنبال خود، اعتماد عمومی و رشد سرمایه گذاری که منجر به رفاه اجتماعی و اشتغالزایی می شود را به ارمغان می آورد.

وی تصریح کرد: ورود روزافزون سرمایه گذاران به این استان نیازمند ثبات اقتصادی و امنیت سیاسی و اقتصادی است.

شهریاری وجود حدود یک هزار کیلومتر مرز ایران با کشورهای همسایه در این استان را ظرفیتی بی بدیل برای توسعه اقتصادی منطقه عنوان کرد و گفت: آذربایجان غربی سوق الجیشی ترین استان کشور است و لازم است با هماهنگی، برنامه ریزی و تعامل با تمامی نیروها و مدیران و نمایندگان استان، از این فرصت مرز بیشترین بهره را ببریم.

استاندار آذربایجان غربی به تجربیات خود در طول دوران خدمت در وزارت امور خارجه هم اشاره و خاطرنشان کرد: در طول دوره خدمت به عنوان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در فرانکفورت آلمان،  با صدها شرکت آلمانی مذاکراتی را داشتم که منابع خوبی را برای سرمایه گذاری در اختیار دارند.

وی همچنین از اعزام هیاتی از اتاق بازرگانی ارومیه به برخی از کشورهای پیشرفته جهت مذاکره خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این برای مذاکره با دیگر هیات های سرمایه گذاری خارجی و اروپایی اقدام خواهیم کرد.

شهریاری در ادامه ضمن قدردانی از خدمات سعادت در آذربایجان غربی اظهار کرد: بنده دست یاری به سوی همه مردم استان، گروه ها، جناح های سیاسی، مدیران و مسئولان این استان دراز می کنم و از آنها می خواهم مرا در راه خدمت هر چه بیشتر و رشد و شکوفایی استعدادهای این استان یاری کنند.

دولت امید را در جامعه احیا کرده است

استاندار سابق آذربایجان غربی گفت: دولت توانسته است امید را در جامعه احیا کند.

به گزارش نای قلم، قربانعلی سعادت امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار آذربایجان غربی که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: دولت روحانی در شرایط حساس روی کار آمد و مسیر سختی را در پیشبرد اهداف خود پشت سر گذاشت.

وی افزود: فضای سیاسی کنونی حاکم بر کشور مطلوب است و تمام این دستاوردها را مدیون تلاش دولتمردان دولت اول دکتر روحانی می دانیم.

سعادت ادامه داد: اینجانب در شرایطی مسئولیت استان را برعهده گرفتم که شرایط سختی در سراسر کشور مستولی بود و حتی با پنج ماه تأخیر پس از شروع به کار دولت یازدهم به استانداری منصوب شدم و در همین جا از اعتماد وزیر کشور تشکر می‌کنم.

وی اضافه کرد: در شرایطی استاندار شدم که واگرایی در همه حوزه ها در استان زیاد بود.

استاندار سابق آذربایجان غربی با بیان اینکه علی رغم تمایل نداشتن برای نشستن بر کرسی استانداری در سال 1392 شمسی با توجه به شرایط حساس منطقه مسئولیت را پذیرفتم، افزود: در دوره اي مديريت استان را بر عهده گرفتم كه دولت با مشكلات متعددي مواجه بود از جمله بدهي ٣٠٠ ميليارد توماني به پيمانكاران كه با اتخاذ سياست مديريت بدون پول فضاي مناسبي براي فعاليت پيمانكاران به وجود آمد كه پارسال توانستيم مقام اول كشور در جذب إسناد واگذاري پيمانها را كسب كنيم .

سعادت گفت: ما از آذر ماه 92 شروع کردیم اما عدم تحقق درآمدهای دولت، مطالبات تجمیع شده از قبل، صدها میلیارد تومان بدهی و حتی میلیاردها تومان بدهی به بازنشستگان در استان شرایط سختی را به وجود آورده بود .

استاندار سابق استان با بیان اینکه سیاست مدیریت بدون پول را در چهار سال گذشته به اجرا درآورده است، افزود: تمامی سعی خود را به کار بردیم تا اعتماد دوباره پیمانکاران را برای آغاز دوباره احداث طرح های عمرانی کسب کنیم.
وی تلاش های دولت برای ایجاد زیرساخت های توسعه ای با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی را بسیار چشمگیر دانست و افزود: احداث فرودگاه ماکو و جاده سازی گسترده در این رابطه کارنامه موفقی برای دولت است.

سعادت با اشاره به تحولات منطقه در عرصه بین الملل اظهار داشت: با وجود سه مرز مشترک با کشورهای همسایه و با وجود برگزاری همه پرسی در اقلیم کردستان به سبب مشارکت تمامی قومیت‌ها در این استان شاهد هیچ‌گونه ناآرامی در استان نبودیم بطوریکه هم اینک امنیت پایدار و مردمی مدنظر رهبری در آذربایجان غربی برقرار است و این مرهون تمامی مردم استان است.

استاندار سابق آذربایجان غربی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان ، گفت: در دولت یازدهم 600 واحد راکد در آذربایجان غربی مجدداً به چرخه تولید برگشت  و این منجر به ایجاد 22 هزار فرصت شغل شد و علاوه بر آن 63 واحد تولیدی نیز برای سامان یابی هدف‌گذاری شده است.

وی گفت: قطعاً سابقه درخشان محمدمهدی شهریاری در حوزه‌های سیاسی و مطالعاتی، استان را در مسیر خوبی قرار خواهد داد.

آذربایجان غربی شاخصه های توسعه مناسبی ندارد

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی گفت: آذربایجان غربی شاخصه های توسعه مناسبی ندارد، بسیار عقب مانده است و این امر دردآور است.

همایون هاشمی اظهار داشت: آذربایجان غربی در حالی عقب مانده است که ظرفیت بالای کشاورزی و معدنی دارد.

وی دلیل عقب ماندگی استان را عدم توجه مرکز به استان و سوء مدیریت عنوان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان غربی اضافه کرد: وضعیت جاده‌ای، معضل کشاورزان، عدم وجود صنایع مادر و بزرگ در استان از دیگر مشکلات این استان است.

وی متذکر شد: شرایط دریاچه ارومیه بسیار نگران کننده است لذا پیگیری روند احیای دریاچه ارومیه در اولویت برنامه های استاندار آذربایجان غربی قرار گیرد.

هاشمی اذعان کرد: بحران دریاچه ارومیه کاملاً یک بحث فراملی است و باید برای رفع مشکل آن به سرعت قدم برداشته شود و از استاندار آذربایجان غربی می خواهیم در جهت حل مشکل دریاچه ارومیه تلاش کند و نمایندگان مجلس در استان نیز همراه وی خواهند بود.

وی همچنین استفاده از نیروهای جوان و با انگیزه را مشکل گشای بسیاری از مشکلات مدیریتی در کشور دانست.

رئیس مجمع نمایندگان استان در ادامه توجه به حوزه بین الملل در کنار توسعه رفتار سیاسی بر اساس ذخایر دینی مدنظر نمایندگان و مردم را از استاندار جدید خواستار شد و گفت: از  استاندار جدید جنابعالی انتظار می‌رود از تمامی ظرفیت‌های موجود در استان استفاده کند و عنصر همدلی و وحدت را پیوسته رعایت کند.

وی گفت: استاندار جدید استان چهره ای شناخته شده و مطرح در عرصه ملی است و به طور حتم ایشان مناسب ساختار استانی حساس مانند آذربایجان غربی است.

هاشمی ارتباطات برون مرزی استاندار جدید را پتانسیل ویژه ای برای توسعه آذربایجان غربی دانست.

در این آیین محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی معرفی و جایگزین قربانعلی سعادت در این سمت شد.

محمدمهدی شهریاری از سال 1383 تاکنون، سرکنسولگری ایران در فرانکفورت آلمان را بر عهده داشت و پیش از آن نیز از سال 1390 تا 1393 در وزارت امور خارجه خدمت کرده بود.

وی از سال 1386 تا 1390 با کسب آرای مردم بجنورد /مرکز خراسان شمالی/، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود.

استاندار جدید آذربایجان غربی در سال 1343 در شهر مانه و سملقان در استان خراسان شمالی به دنیا آمد؛ شهریاری در سال 1360 در سن 17 سالگی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در سال 1365 به خاطر استفاده دشمن بعثی از سلاح شیمیایی در منطقه شلمچه، جانباز شیمیایی شد.

او از سال 1373 در وزارت امور خارجه خدمت کرده است.

استاندار جدید آذربایجان غربی برادر شهید است. برادر وی در سال 1363 در منطقه کامیاران کردستان به شهادت رسیده است. سعادت از آذرماه سال 92 به عنوان استاندار آذربایجان غربی خدمت می کرد.

در این آیین محمدمهدی شهریاری به عنوان استاندار جدید آذربایجان غربی معرفی و جایگزین قربانعلی سعادت در این سمت شد.

محمدمهدی شهریاری از سال 1383 تاکنون، سرکنسولگری ایران در فرانکفورت آلمان را بر عهده داشت و پیش از آن نیز از سال 1390 تا 1393 در وزارت امور خارجه خدمت کرده بود.

وی از سال 1386 تا 1390 با کسب آرای مردم بجنورد /مرکز خراسان شمالی/، نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود.

استاندار جدید آذربایجان غربی در سال 1343 در شهر مانه و سملقان در استان خراسان شمالی به دنیا آمد؛ شهریاری در سال 1360 در سن 17 سالگی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در سال 1365 به خاطر استفاده دشمن بعثی از سلاح شیمیایی در منطقه شلمچه، جانباز شیمیایی شد.

او از سال 1373 در وزارت امور خارجه خدمت کرده است.

استاندار جدید آذربایجان غربی برادر شهید است. برادر وی در سال 1363 در منطقه کامیاران کردستان به شهادت رسیده است. سعادت از آذرماه سال 92 به عنوان استاندار آذربایجان غربی خدمت می کرد.

انتهای پیام/

بازدید 620 بار

نظر دادن

آرشیو

« December 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

خروجی سایتهای خبری