مطبوعات سهم بیشتری در اجرای فریضه امر به معروف ونهی ازمنکر داشته باشند

منتشرشده در اجتماعی پنج شنبه, 02 بهمن 1393 ساعت 00:00
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه برنقش آگاه سازی وامر به معروف ونهی از منکرمطبوعات تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز پنجشنبه در جمع اعضای هیات رییسه جدید خانه مطبوعات آذربایجان غربی افزود: موضوع مطبوعات درحال حاضر، موضوعی حساس و مهم در جامعه به شمار می رود چراکه مطبوعات در لبه تخریب و خدمت قرار دارند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص ارتقای بصیرت در جامعه اسلامی، اضافه کرد: نخستین پایه این امر، وجود اطلاعات است که مطبوعات در این خصوص نقشی مهم ایفا می کنند.

وی اظهار کرد: مطبوعات می توانند بازدارنده خطاهای مسئولان بوده و به فعالیت های مدیران نظارت داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، موضوع امر به معروف و نهی از منکر را از مسایل مهم و اساسی دین مبین اسلام برشمرد و ادامه داد: رسانه ها اگر با الفاظ مودبانه مساله امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند، در بهبود وضعیت جامعه کمک شایانی کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: با توجه به اینکه فضای مطبوعات در دنیای امروز بسیار گسترش یافته و رسانه های زیادی نیز در فضای مجازی راه اندازی شده، باید دقت بیشتری به موضوع فعالیت مطبوعاتی داشته باشیم.

وی افزود: فعالان رسانه ای نباید با آبروی افراد بازی کنند و باید خدا را همیشه نظر داشته باشند.

حجت الاسلام محمدباقر کریمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل در حوزه رسانه ها و مطبوعات گفت: فعالیت رسانه ای خوبی دراین استان انجام می شود و نمایندگی های روزنامه های سراسری، هفته نامه های محلی و خبرگزاری ها تلاش خوبی در راستای اطلاع رسانی جامع از وضعیت استان دارند.

وی با اشاره به برنامه های آتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه مطبوعات در آینده نزدیک افزود: برگزاری نمایشگاه و جشنواره مطبوعات و همچنین برگزاری سمینار تعامل اقوام و ادیان در استان از جمله فعالیت هایی است که هستند که در ماههای آینده به اجرا در می آیند.

رییس خانه مطبوعات آذربایجان غربی نیز در این دیدار با قدردانی از توجه ویژه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه به مطبوعات، مشکلات رسانه های استان را برشمرد و گفت: امیدوار هستیم با همراهی و تعامل خوب نهادهای مرتبط، این مشکلات به ویژه در حوزه بیمه خبرنگاران مرتفع شود.

جواد زاهدی افزود: خانه مطبوعات آذربایجان غربی با هدف بررسی مشکلات و چالش های پیش روی این حوزه فعالیت می کند و سعی دارد در این راستا گامهای مثبتی بردارد.

هیات رییسه جدید خانه مطبوعات آذربایجان غربی، ماه گذشته با برگزاری مجمع عمومی این خانه، انتخاب و معرفی شدند.

خانه مطبوعات آذربایجان غربی140 نفر عضو از سراسر استان دارد.

 

بازدید 3289 بار

نظر دادن

آرشیو

« December 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

خروجی سایتهای خبری